Fair and Cute Voedingskussen
Dit Fair and Cute Voedingskussen is een groot veelzijdig kussen, zowel voor de baby als voor de ouders. Dankzij de vorm, buigzaamheid en soepelheid kan het lichaam zich volledig ontspannen en tot rust komen.
Het biedt ongeëvenaard comfort aan aanstaande moeders tijdens de zwangerschap als ondersteuningskussen, maar ook als voedingskussen om het geven van borstvoeding of flesvoeding erg comfortabel te maken voor zowel moeder als kind.
Ook baby's voelen zich heel confortabel op dit Fair and Cute kussen in verschillende houdingen.
Tijdens de zwangerschap is dit kussen perfect geschikt om te plaatsen tussen je benen, je buik te ondersteunen of om lekker je armen omheen te slaan ter ontspanning.
Ook op een bank of in een
(schommel)stoel is de Fair and Cute te gebruiken ter verlichting van je rug en natuurlijk tijdens het voeden zo te vormen dat je zelf en het kindje comfortabel zitten of liggen.
Ook kan de baby, als hij nog heel klein is, er heerlijk op zijn buikje in liggen om de wereld te ontdekken of als hij wat groter is om zittend zijn evenwicht te bewaren.
Het idee voor het oprichten van
fair and cute is ontstaan uit de behoefte aan functionele producten die je nodig hebt wanneer je kinderen krijgt. Functionele producten die je interieur verfraaien in plaats van het tegenovergestelde. Bovendien bieden we met onze producten andere moeders op de wereld een kans op een goed leven met hun kinderen:
fair and cute producten worden door vrouwen in Nepal met de hand gemaakt. De vrouwen verdienen een eerlijk loon en werken onder goede omstandigheden. Zo wordt een deel van de winst aan het einde van het jaar verdeeld onder de werknemers. Moeders mogen jonge kinderen die soms nog borstvoeding krijgen, meenemen naar hun werk. Ook thuiswerken is mogelijk.
De fabriek voorziet tevens in een deel van hun zorgverzekering en een scholingsprogramma voor hun kinderen. Op deze wijze kunnen vrouwen moeder zijn én een inkomen genereren.
O.a. Babyzaak-Online.nl verkoopt de gehaakte babyproducten van fair and cute en de vraag neemt iedere week toe. Hierdoor kan de productie worden opgevoerd en worden steeds meer vrouwen in Nepal in staat gesteld om naast de zorg voor hun man, kinderen en andere familieleden, toch een inkomen te genereren.
De vrouwen kunnen op verschillende manieren deelnemen aan de fair and cute productie. Enerzijds kunnen zij op de locatie werken waar alle producten worden afgewerkt, anderzijds kunnen ze er voor kiezen thuis op stuksbasis te werken.
Het thuiswerken gebeurt ook veel in groepen in de buurt zodat de zorg over de kinderen en de dagelijkse gang van zaken gedeeld kan worden met de andere vrouwen in de groep/buurt. Samen werken en samen zorgen.
Ook bijvoorbeeld lichamelijk gehandicapte vrouwen zijn zo in staat om vanuit huis geld te verdienen.

De vrouw links op deze foto heeft een handicap aan haar been waardoor zij heel moeilijk kan lopen. Maar zij kan wel ontzettend goed haken en is dan ook hoofd van haar buurtgroep.
Rechts op de foto een voorbeeld van het werken in een buurtgroep. De vrouwen werken vaak samen maar ook vaak vanuit hun eigen huis.
.